Hydro-kan serwis

Centralne Ogrzewanie, Kotły i Pompy Ciepła - Instalacja Gazu

Pogotowie Hydrauliczne - Przyłącza Wody i Kanalizacji

Menu

Remont Kotłowni

Remont Kotłowni - Modernizacja Kotłowni w Domu i Firmie

Generalny remont kotłowni w domu lub w firmie może mieć różne powody. Dobrze o tym wiesz, prawda? Często jest nim duża inwestycja - generalna przebudowa Twojego budynku lub kompleksowa termomodernizacja i  związana z nią zmiana systemu ogrzewania centralnego, która ma obniżyć Twoje rachunki w sezonie grzewczym oraz uprościć sterowanie ciepłem.

Częściowy remont kotłowni także może zmniejszyć koszty eksploatacji centralnego ogrzewania. Np. wymiana pieca na nowoczesny lub całkowita likwidacja kotła gazowego i montaż pompy ciepła może przynieść wygodę użytkowania i oszczędności w budżecie rodzinnym czy firmowym. Tym bardziej, że unijne i rządowe dofinansowania do modernizacji systemu ogrzewania mogą objąć zarówno cały remont systemu, jak i częściową modernizację źródła ciepła lub jego przekaźników;

Mieszkańcy domów i mieszkań, zarządcy dużych nieruchomości oraz deweloperzy komercyjni często pytają nas o cenę, termin i warunki renowacji kotłowni. 

Każdemu zapytaniu poświęcamy czas i uwagę, by realizować prace dopasowane do  oczekiwań i możliwości finansowych Klienta.

Prace modernizacyjne w kotłowni są podzielone na etapy. Opisujemy je poniżej. Zaczynamy od wyboru źródła ciepła, czyli pieca lub pompy ciepła.

Nowy Piec Centralnego Ogrzewania - Wymiana kotła C.O.

Jaki piec wybrać do domu, mieszkania lub firmy? To pierwsze pytanie, jakie warto zadać sobie przed remontem kotłowni. 

Nowy kocioł grzewczy C.O. wpłynie na koszt inwestycji i późniejszej eksploatacji, a także poziom komfortu cieplnego w pomieszczeniach oraz sposób codziennego użytkowania urządzenia. 

Oto główne czynniki, które należy uwzględnić, wybierając najlepszy kocioł CO do swojego lokalu:

  • Wygoda użytkowania - np. z prostym sterownikiem, łatwym do obsłużenia dla każdego
  • Rodzaj paliwa - m.in. gaz, powietrze, pellet, ekogroszek, drewno, węgiel
  • Moc kotła - obliczona odpowiednio m.in. do wielkości budynku lub lokalu, poziomu docieplenia, szczelności stolarki okiennej i drzwiowej

Na etapie wstępnym, dokonujemy szacunków i doradzamy w zakresie wyboru odpowiedniego pieca w zmodernizowanej kotłowni domu i firmy.

Szczególnie polecamy piece firm:

  • Brotje - np. dwufunkcyjny PWHC i jednofunkcyjny PWHC, gazowe kotły jednofunkcyjne WBS i dwufunkcyjne WBS o mocy 3,5 - 22 kW
  • DeDietrich - gazowy kocioł kondensacyjny jedno- lub dwufunkcyjny klasy premium, np. Evodens AMC
  • oraz inne, w różnych cenach.

Wymiana pieca w kotłowni może zamknąć temat jej częściowej modernizacji, jednak warto pójść krok dalej i zastanowić się od razu nad zmianą przekaźników ciepła - montaż grzejników nowej generacji lub ogrzewania podłogowego może zmniejszyć koszty centralnego ogrzewania w zimie i pozytywnie odmienić styl Twoich wnętrz. 

Zaznaczamy, że wspomniana “podłogówka” może działać z piecem CO, jednak najlepiej sprawdza się z pompą ciepła, o której przeczytasz poniżej.

Nowa Pompa Ciepła - Instalacja i Serwis Pompy Ciepła

 

Powietrzne pompy ciepła zyskują coraz większą popularność. Nie jest to zaskoczeniem, bo mają wiele zalet - ogrzewają wnętrza i ciepłą wodę użytkową. Ich pozytywny wpływ na środowisko naturalne oraz możliwość pozyskania dofinansowania na zakup pompy, i np. fotowoltaiki,  w ramach rządowych i unijnych programów to dodatkowe zalety ogrzewania z pompą ciepła.

Szczególnie polecamy pompy ciepła Mitsubishi Heavy Industries, m.in. model Hydrolution, która podgrzewa ciepłą wodę użytkową, grzeje pomieszczenia w zimie oraz chłodzi je w lecie, pełniąc funkcję klimatyzacji!

Czy obsługa pompy ciepła jest trudna? Nie martw się! Po zakończeniu montażu pompy ciepła szkolimy Klientów z użytkowania tego urządzenia.

Ok! Po wymianie źródła ciepła na nowy piec lub pompę ciepła można zamknąć inwestycję. Czy jednak nie warto od razu zmodernizować także grzejniki? Zdecydowanie tak! Polecamy modernizację całego systemu centralnego ogrzewania. 

Na wstępie wspomnimy, że w przypadku ciepła pobieranego z pompy w roli emitera ogrzewania najlepiej sprawdzi się popularna podłogówka, czyli ogrzewanie podpodłogowe, ale ładne, nowoczesne i wydajne grzejniki także spełnią swoją rolę.

Wymiana Grzejników - Zamrażanie Rur i Montaż Nowych Grzejników 

W pokojach lub w biurze kaloryfery standardowe, a w łazience ozdobny? Wgląd przekaźników ciepła to tylko jeden z wyborów, jakich należy dokonać przy ich wymianie.

Efektywne przekazywanie dużej ilości ciepła, kompatybilność z piecem lub pompą oraz łatwe w obsłudze sterowanie to najważniejsze, oprócz dekoracyjności, funkcje grzejników. 

Usuwając stare grzejniki dbamy o to, by woda znajdująca się w nich oraz rurach woda nie zalała lokalu. Jest to możliwe technice zwanej zamrażanie rur lub mrożenie rur centralnego ogrzewania, podczas którego tworzymy w instalacji lodowy blok powstrzymujący wyciek. Dzięki temu zmiana grzejników przebiega sprawnie.

Nie życzysz sobie grzejników w domu lub biurze? Możesz wybrać nowoczesną i oszczędną “podłogówkę” w całym lokalu lub w jego wybranych pomieszczeniach, np. w łazience i kuchni.

Ogrzewanie Podpodłogowe - Podłogówka Zasilana Pompą Ciepła lub Piecem Gazowym

Przejście z grzejników na ogrzewanie podpodłogowe bije ostatnio rekordy popularności. Otrzymujemy mnóstwo pytań o tę metodę ogrzewania mieszkania i domu, często w połączeniu z pompą ciepła, ale także z piecem na gaz i inne paliwa. 

Czynnikami kształtującymi duże zapotrzebowanie na podłogówkę są m.in.:

  • Mniejsze koszty ogrzewania w sezonie grzewczym, z OZE
  • Dodatkowa przestrzeń w domu i biurze po usunięciu grzejników
  • Dłuższy czas sprawnego funkcjonowania emitera ciepła
  • Wyrównana temperatura w pomieszczeniach
  • Likwidacja tzw. stref zimna
  • Poprawienie jakości powietrza - brak wysuszenia
  • Kompatybilność z różnymi podłogami
  • Możliwość łączenia instalacji ogrzewania podłogowego z grzejnikami w wybranych pomieszczeniach
  • Przyjemne ciepło pod stopami

Wodne ogrzewanie podpodłogowe składa się z systemu rur rozłożonych wg projektu pod podłogą, prostego sterownika do regulacji systemu oraz ze źródła ciepła - np. pompy ciepła, pieca gazowego lub kotła zasilanego innym rodzajem paliwa.

Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji o poszczególnych etapach remontu kotłowni, skieruj się do podstron:

Chcesz otrzymać bezpłatną wycenę wstępną? Zadzwoń na 737 828 066 lub wyślij do nas wiadomość przez formularz w zakładce kontakt. Zamieść w niej informację o przybliżonej powierzchni lokalu, ilości pomieszczeń, typie budynku (blok/kamienica/dom).

Remont Kotłowni